Dodany: 2018-02-08 10:20:14
 

Schorzenia natury psychicznej

Schorzenie natury psychicznej jest ogromnym obciążeniem dla członków rodziny chorego. Osoba dotknięta taką przypadłością nie zachowuje się w sposób racjonalny i może stanowić zagrożenie dla siebie i otoczenia. Chory często nie zdaje sobie sprawy ze swojego stanu zdrowia. Zazwyczaj czuje niechęć przed leczeniem i nie chce skorzystać z pomocy jaka może zapewnić w tej sytuacji klinika psychiatrii.

Jedynie specjalistyczne leczenie może pomóc podczas zaostrzenia choroby. Konieczny jest także stały dozór nad pacjentem. Niezbędną w tym czasie opiekę choremu może zaoferować jedynie klinika psychiatrii. Pacjent może zostać do niej przyjęty na podstawie skierowania od lekarza, także prywatnego.

Przyjęcie do szpitala za każdym razem wymaga pisemnej zgody pacjenta, o często bardzo ciężko taką uzyskać. W takiej sytuacji, gdy stan pacjenta tego wymaga, jest on przyjmowany, a następnie o konieczności jego hospitalizacji orzeka sąd opiekuńczy na wniosek małżonka lub najbliższych krewnych. Leczenie w szpitalu, oraz ordynowane leki są bezpłatne.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Schorzenia natury psychicznej
Nick: