Dodany: 2018-02-08 10:26:52
 

Rola najbliższej rodziny

W leczeniu chorych psychicznie niezmiernie ważna jest rola najbliższej rodziny. Zazwyczaj chory podczas zaostrzenia stanu chorobowego zachowuje się w sposób bardzo uciążliwy dla otoczenia, często jest niemiły, a wręcz wulgarny. Może postępować także w sposób agresywny.

Chorzy miewają różnego rodzaju urojenia i czasami mogą być nawet niebezpieczni dla siebie lub członków rodziny. W takich sytuacjach niezbędna jest fachowa pomoc, którą może zapewnić klinika psychiatrii. Pobyt w takim miejscu traktowany jest przez większość chorych bardzo niechętnie. Nie rozumieją oni często tego, że są chorzy i wymagają terapii. Podczas leczenia w szpitalu psychiatrycznym, rodzina powinna okazywać choremu wsparcie. Podczas odwiedzin nie należy czynić wyrzutów osobie chorej za jej zachowanie pod wpływem choroby.

Chory często nie pamięta tego co robił w czasie ataku. Dobra postawa najbliższych zdecydowanie przyczynia się do szybszego powrotu do zdrowia. Pamiętajmy, że klinika psychiatrii jest koniecznością, gdy u chorego pojawią się niepokojące symptomy..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Rola najbliższej rodziny
Nick: