Dodany: 2018-02-08 10:28:17
 

Leczenie chorób psychicznych

Leczenie chorób psychicznych jest często długotrwałe. Są to schorzenia przewlekłe, w których stan pacjenta poprawia się na tyle, że może on normalnie funkcjonować, ale nadchodzą momenty, kiedy choroba się zaostrza, często na skutek nieprzyjmowania leków i wtedy jedynym rozwiązaniem jest klinika psychiatrii.

Wielu osobą ta instytucja źle się kojarzy. Często przyczynia się do tego wizerunek kreowany w filmach i książkach. Współczesna klinika psychiatrii jednak niewiele ma z nim wspólnego. Zatrudnieni tam lekarze psychiatrzy, oraz wykwalifikowane pielęgniarki stawiają sobie za cel poprawę stanu zdrowia chorych, aby ci jak najszybciej byli w stanie normalnie funkcjonować.

Oprócz leczenia przy pomocy farmakologii, stosuje się także zajęcia z psychoterapeutą. Chorzy mogą spędzać wolny czas w odpowiednio wyposażonych świetlicach, oraz korzystają z różnego rodzaju zajęć artystycznych. Wychodzą także na spacery pod opieką personelu medycznego. Z pewnością leczenie szpitalne jest jedynym sposobem, aby stan chorego psychicznie uległ poprawie..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Leczenie chorób psychicznych
Nick: