Dodany: 2018-02-08 10:29:11
 

Obciążenie dla rodziny

Choroba psychiczna dotyka nie tylko samego chorego, ale także mocno obciąża jego rodzinę. Bliscy często nie wiedzą jak się zachowywać wobec postępowania osoby z zaostrzonymi objawami schizofrenii. Trudno im często zachować wystarczającą cierpliwość. Nie są w stanie także zapewnić osobie chorej bezpieczeństwa. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest klinika psychiatrii.

Pobyt w tej instytucji z pewnością pozwoli złagodzić objawy choroby. Specjalnie wyszkolony personel medyczny dopilnuje także, aby pacjenci przyjmowali odpowiednie leki. Oprócz leczenia środkami farmakologicznymi, klinika psychiatrii prowadzi dla pacjentów liczne sesje psychoterapeutyczne. Chorzy mają w ciągu dnia dostęp do psychologów i psychiatrów, z którymi w każdej chwili mogą porozmawiać, gdy poczują taką potrzebę.

Leczenie szpitalne niezbędne jest często ze względu na bezpieczeństwo osoby chorej psychicznie. Urojenia pojawiające się podczas choroby mogą doprowadzić chorego do samookaleczeń, a nawet samobójstwa.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Obciążenie dla rodziny
Nick: