Dodany: 2018-02-08 10:30:12
 

Zachowanie chorego

Osoby chore psychicznie często zachowują się w sposób niezrozumiały dla otoczenia. Bywają niemiłe i agresywne. W schizofrenii częste są urojenia. Chory słyszy głosy, widzi nieistniejące rzeczy. Zaostrzenie objawów to bardzo trudny okres dla rodziny chorego.

Często żyje ona w lęku o bezpieczeństwo osoby chorej, a bywa, że także o własne. Bliscy nie są w stanie w takiej sytuacji udzielić osobie chorej wystarczającej pomocy i odpowiednio zadbać o jej bezpieczeństwo. Rozwiązaniem wtedy jest klinika psychiatrii. To specjalistyczny ośrodek zajmujący się pomocą chorym podczas zaostrzenia objawów choroby. W takim stanie niezbędne jest jak najszybsze podjęcie właściwie dobranej terapii farmakologicznej.

Chorzy często nie chcą przyjmować leków i nie rozumieją, że ma to służyć ich dobru. Wykwalifikowany personel, jakim dysponuje klinika psychiatrii potrafi delikatnie, ale stanowczo zachęcić do brania lekarstw. Oprócz tradycyjnych metod, szeroko stosowana jest psychoterapia, która dobrze wpływa na samopoczucie chorych.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Zachowanie chorego
Nick: