Dodany: 2018-02-08 10:31:33
 

Fachowa pomoc dla chorego

Osoba nie posiadająca wykształcenia medycznego nie jest w stanie skutecznie pomóc choremu psychicznie. W wielu rodzinach, pojawienie się takiej choroby stanowi dramat i wywraca całkowicie dotychczasowe życie. Członkowie rodzin osób chorych psychicznie czują wyrzuty sumienia, że oddają chorych do instytucji takich jak klinika psychiatrii.

Jednak trzeba uświadomić sobie, że bliscy nie są w stanie samodzielnie zapewnić osobie dotkniętej chorobą psychiczną wystarczającej opieki, oraz ochrony. Choroby psychiczne są różne i laik nie potrafi trafnie zdiagnozować chorego, oraz ocenić skali zagrożenia, jakie chory stanowi dla siebie, czy bliskich. W takich sytuacjach klinika psychiatrii stanowi jedyne racjonalne rozwiązanie. Chorzy znajdują się tam pod stałą opieką lekarzy psychiatrów oraz wykwalifikowanego personelu medycznego.

Pielęgniarki w szpitalu odpowiadają za podawanie pacjentom odpowiednich leków i dopilnowują, aby chorzy je zażyli. Dzięki stałej obecności specjalistów, osoby poddawane leczeniu mają szansę szybko powrócić do normalnego funkcjonowania..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Fachowa pomoc dla chorego
Nick: