Dodany: 2018-02-08 10:32:21
 

Druzgocąca diagnoza

Pojawienie się choroby psychicznej w rodzinie stanowi bardzo silne przeżycie i często powoduje, że bliscy chorego czują się bezradni wobec jego przypadłości. Osoby chore mogą zachowywać się w bardzo dziwny i uciążliwy sposób. Silne zaostrzenie choroby prowadzi w niektórych przypadkach do podejmowania prób samobójczych, lub agresji wobec członków rodziny.

Pamiętajmy, że w tym okresie chory nie kontroluje swojego zachowania. Na ogół jedynym rozwiązaniem, które może pomóc szybko powrócić osobie chorej do normalnego funkcjonowania jest klinika psychiatrii. To specjalistyczna jednostka, w której pacjenci mają zapewnioną opiekę wykwalifikowanego personelu przez całą dobę. Osoby będące w szczególnie ciężkim stanie są pod stałą obserwacją mającą na celu dobranie właściwego sposobu leczenia, ale także dopilnowanie, by chory nie zrobił sobie krzywdy.

Klinika psychiatrii zatrudnia także psychologów. Podczas leczenia ogromnym wsparciem dla tradycyjnego leczenia środkami farmakologicznymi jest psychoterapia..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Druzgocąca diagnoza
Nick: