Dodany: 2018-02-08 10:35:41
 

Początki choroby alkoholowej

Choroba alkoholowa często zaczyna się niewinnie i chory nie zauważa momentu w którym przestaje kontrolować chęć sięgnięcia po napoje wyskokowe. Z czasem pojawia się coraz częstsza potrzeba spożycia alkoholu, aż do wystąpienia tzw. "ciągów alkoholowych", kiedy chory całkowicie pogrąża się w nałogu.

Skutki alkoholizmu są zgubne dla fizycznego zdrowia chorego, jego relacji rodzinnych oraz sytuacji materialnej. kliniki leczenia alkoholizmu mogą stanowić dobrą drogę do zerwania ze szkodliwym nałogiem. Podstawą sukcesu jest pojawienie się u alkoholika chęci podjęcia leczenia. W większości klinik pobyt jest dobrowolny. W odróżnieniu od państwowych ośrodków, gdzie chorzy przebywają pod przymusem, kliniki leczenia alkoholizmu stawiają na dobrą wolę pacjenta.

Zapewniają odpowiednio długi czas leczenia podczas którego chorzy zwalczają objawy odstawienia napojów wyskokowych, oraz uczą się jak wytrwać w trzeźwości. Często po zakończonym leczeniu, chorzy mogą liczyć przez kolejne miesiące na wsparcie kliniki..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Początki choroby alkoholowej
Nick: