Dodany: 2018-02-08 10:36:42
 

Alkoholizm - kiedy się zaczyna?

Bardzo trudno rozpoznać, w którym momencie rozwija się alkoholizm. Kiedy używanie alkoholu mieści się w granicach normy, a w jakim czasie zaczyna się problem. Osoba z problemem alkoholowym ma duże problemy z funkcjonowaniem w społeczeństwie.

Często z powodu nałogu traci pracę i przyjaciół. Najbardziej cierpi najbliższa rodzina. Pierwszym krokiem do podjęcia skutecznej walki z nałogiem jest uświadomienie sobie skali problemu i chęć rozpoczęcia terapii. kliniki leczenia alkoholizmu oferują swoim pacjentom niezbędną pomoc w okresie odtruwania organizmu i pojawienia się głodu alkoholowego. Ten okres jest różny w zależności od nasilenia choroby, oraz indywidualnych predyspozycji, ale przyjmuje się, że może trwać do dwóch miesięcy.

To najtrudniejszy czas dla pacjenta, gdyż doświadcza on bardzo przykrych reakcji fizycznych organizmu. Kliniki leczenia alkoholizmu pomagają chorym przystosować się do życia w trzeźwości, uczą różnych technik radzenia sobie z chęcią sięgnięcia po kieliszek, a po zakończeniu leczenia chory może jeszcze przez kilka miesięcy korzystać z ich wsparcia..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Alkoholizm - kiedy się zaczyna?
Nick: