Dodany: 2018-02-08 10:37:30
Leczenie alkoholizmu

 

leczenie alkoholizmu jest bardzo trudne, wymaga dużo czasu i często kończy się niepowodzeniem. Osoba dotknięta chorobą, często nie uświadamia sobie skali problemu. Nie dostrzega, że potrzeba sięgnięcia po kieliszek dawno przestała mieścić się w granicach normy. Skutki nadużywania alkoholu niekorzystnie odbijają się na stanie zdrowia, oraz relacjach z bliskimi.

Często z powodu alkoholizmu, chorzy tracą pracę i źródło dochodu. Pomocą w wyjściu z nałogu zajmują się kliniki leczenia alkoholizmu. Pobyt w tego rodzaju instytucjach jest na ogół dobrowolny. Decyzja o rozpoczęciu leczenia to pierwszy krok w drodze do trzeźwości. Wykwalifikowany personel kliniki leczenia alkoholizmu pomaga cierpiącym z powodu tego nałogu przetrwać najtrudniejszy okres odstawienia.

Dzięki zajęciom w grupach, chorzy wzajemnie wspierają się w chęci uwolnienia się od nałogu oraz trenują różne techniki, które po wyjściu z kliniki pomogą im sobie poradzić z chęcią sięgnięcia po alkohol. Zazwyczaj po zakończeniu leczenia klinika zapewnia pacjentom wsparcie w wytrwaniu w trzeźwości.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Leczenie alkoholizmu
Nick: