Dodany: 2018-02-08 10:40:12
 

Rodzaje terapii

Terapia alkoholizmu jest procesem długotrwałym. W zasadzie ciągnie się ona przez całe życie chorego. Z alkoholizmu nie można się wyleczyć. Ważne, aby chory nie zaczął sięgać ponownie po alkohol i umiał wytrwać w trzeźwości. Pomoc w powrocie do normalnego funkcjonowania świadczą kliniki leczenia alkoholizmu.

Chorzy przyjmowani są do nich dobrowolnie i poddają się całemu procesowi odzwyczajania się od zgubnej używki. Najtrudniejsze są pierwsze dni bez alkoholu. Wtedy pacjenci odczuwają silne fizyczne objawy odstawienia alkoholu. Wykwalifikowany personel kliniki leczenia alkoholizmu służy niezbędnym wtedy wsparciem i pomaga przetrwać ten ciężki okres. Podczas grupowych zajęć alkoholicy mają możliwość podzielenia się historią swojego uzależnienia i mogą wzajemnie się wspierać w drodze do pokonania nałogu.

Podczas pobytu w klinice uczeni są technik radzenia sobie w sytuacjach, kiedy pojawi się chęć sięgnięcia po kieliszek. Po zakończonym leczeniu, klinika oferuje dalsze wsparcie przez kilka kolejnych miesięcy..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Rodzaje terapii
Nick: