Dodany: 2018-02-08 10:43:52
 

Poważny problem społeczny

Alkoholizm stanowi poważny problem społeczny. Jest przyczyna rozpadu rodzin i niezdolności do pracy. Nadużywanie alkoholu prowadzi do wielu chorób związanych z układem krążenia, czy wątrobą. Często osoby cierpiące na tę chorobę nie zdają sobie sprawy z powagi problemu i nie chcą podjąć leczenia.

Jednak uświadomienie sobie, że jest się alkoholikiem stanowi pierwszy krok do skutecznej walki z nałogiem. kliniki leczenia alkoholizmu są instytucjami mającymi za zadanie pomóc chorym na alkoholizm wyjść z nałogu. Najważniejszym elementem, pomyślnie rokującym na przyszłość jest dobrowolna chęć chorego do podjęcia leczenia. Personel kliniki leczenia alkoholizmu wspiera osoby uzależnione w najtrudniejszych chwilach odstawienia używki.

Często chorzy zmagają się wtedy z bardzo uciążliwymi dolegliwościami fizycznymi. Podopieczni klinik mają stały kontakt z psychoterapeutą i biorą udział w zajęciach podczas których poznają różne techniki mające w przyszłości pomóc im w wytrwaniu w trzeźwości. Ukończenie leczenia jest dużym krokiem w drodze do uwolnienia się od nałogu.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Poważny problem społeczny
Nick: