Dodany: 2018-02-08 10:55:27
 

Zagrożenie samobójstwem

W Polsce każdego roku około 4,5 tysiąca mężczyzn popełnia samobójstwo. Jakie są powody, dla których decydują się na tak desperacki i tragiczny w skutkach krok? W większości wypadków jest to depresja. Nieleczona i bagatelizowana przez kilka, a nawet kilkanaście lat choroba, ostatecznie popycha do prób samobójczych, które niestety w większości wypadków kończą się śmiercią.

Jak uniknąć takiego tragicznego scenariusza? Po pierwsze, jeśli tylko zauważymy pierwsze symptomy zaburzeń u swojego przyjaciela czy członka rodziny musimy jak najszybciej zaprowadzić go do specjalisty. leczenie depresji, to długotrwały proces, w którym należy połączyć zarówno farmakoterapie, jak i psychoterapie. Bez kompleksowego podejścia chory faktycznie może poczuć się na jakiś czas lepiej, jednak po pewnym okresie objawy znowu powrócą.

Najważniejsza jednak jest trafna diagnoza, w wielu przypadkach lekarze nie rozpoznają depresji bagatelizując ją i zrzucając zmiany zachowania na karb przejściowych kłopotów czy ciężkiej sytuacji rodzinnej. Musimy pamiętać, że im szybciej podejmiemy leczenie depresji, tym większe szanse na całkowite wyjście z choroby..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Zagrożenie samobójstwem
Nick: