Dodany: 2018-02-08 10:56:29
 

Dane statystyczne

Statystyki informują, że w Anglii na pierwszym miejscu, jeśli chodzi o przyczyny śmierci mężczyzn poniżej czterdziestego piątego roku życia są samobójstwa. Podobnie sytuacja ma się również w naszym kraju. Jedną z głównych jednostek chorobowych, która może doprowadzić do takiej tragedii jak samobójstwo jest depresja.

Nawet nie zdajemy sobie sprawy ile osób wokół nas zmaga się z tym problemem. Często chorzy zachowują się w towarzystwie całkiem normalnie, uśmiechają się, żartują, jednak kiedy zostają sami w czterech ścianach, dopiero wtedy zaczyna odgrywać się prawdziwy dramat. leczenie depresji wymaga wielu wizyt u specjalisty oraz zażywania odpowiednich leków, ale największym problemem terapii nie jest dobranie odpowiednich środków farmakologicznych, a samo postawienie diagnozy.

Za każdym razem my jako członkowie rodziny czy przyjaciele osoby, u której podejrzewamy depresję, a także lekarze musimy zdecydować gdzie kończą się zwykłe wahania nastrojów czy przejściowe, złe samopoczucie, a gdzie zaczyna się stan, w którym musimy wdrożyć leczenie depresji..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Dane statystyczne
Nick: