Dodany: 2018-02-08 10:57:58
 

Pomoc w depresji

Ile kosztuje leczenie depresji w Polsce? Osoba chora może wybrać czy chce korzystać z publicznej czy też prywatnej służby zdrowia. Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety.

Jeśli chodzi o ogólnodostępnych specjalistów, to z pewnością musimy się liczyć z długim czasem oczekiwania na konsultacje, jednak plusem będzie to, że pomoc otrzymamy bezpłatnie. Jeśli nasz budżet nie pozwala nam na skorzystanie z usług prywatnych specjalistów, a czujemy, że z naszym zdrowiem psychicznym dzieje się coś niedobrego musimy koniecznie udać się do lekarza, choćby czekając w kolejce. W przypadku kiedy stać nas na zapłacenie za terapię możemy wybrać opcję kliniki psychiatrycznej, w której dzięki całodobowej opiece otrzymamy fachową pomoc. Koszt pobytu w takim miejscu, to około siedem tysięcy złotych za miesiąc. W ramach terapii otrzymujemy odpowiednio dobrane leki oraz konsultacje indywidualne ze specjalistami oraz grupowe. Takie rozwiązanie jest bardzo dobre, jeśli zaczynają się pojawiać w naszej głowie myśli samobójcze.

Mamy wtedy pewność, że dzięki opiece fachowców trwającej dwadzieścia cztery godziny na dobę będziemy bezpieczni. Leczenie depresji, może być kosztownym przedsięwzięciem, ale musimy pamiętać, że nie ma nic ważniejszego niż nasze zdrowie i życie.

 .

Dodaj nowy komentarz do artykułu Pomoc w depresji
Nick: