Dodany: 2018-02-08 10:59:21
 

Jak uniknąć tragedii?

Piotr Zelt, Maciej Orłoś oraz Piotr Cugowski, to osoby, które nie wstydziły się dla dobra innych ujawnić, ze zmagają się z depresją. Przyznanie się przed samym sobą oraz otoczeniem do tego, że mamy problemy ze zdrowiem psychicznym dla wielu ludzi stanowi ogromne wyzwanie.

Szczególnie mężczyźni mają z tym problem, ponieważ w naszym społeczeństwie stworzyliśmy ideał męża i ojca, który nigdy się nie poddaje, jest niezłomną głową rodziny, a kiedy ma problemy, to rozwiązuje je sam,albo się do nich nie przyznaje. Problem depresji jest diagnozowany częściej u kobiet niż u mężczyzn, jednak to właśnie oni częściej popełniają samobójstwa, których przyczyną w wielu przypadkach jest depresja. Młodzi chłopcy, ale również dorośli wstydzą się pójść do lekarza i opowiedzieć mu o swoich problemach, a tylko wczesne leczenie depresji może uchronić przed tragicznymi w skutkach wydarzeniami. Jednym z objawów tej podstępnej choroby są właśnie myśli samobójcze.

Jak uniknąć tragedii? Jeśli zauważymy wyżej wspomniane, pierwsze objawy choroby, musimy jak najszybciej reagować i namówić członka rodziny do terapii, ponieważ jedynie fachowe leczenie depresji może pomóc w takich przypadkach. .

Dodaj nowy komentarz do artykułu Jak uniknąć tragedii?
Nick: