Dodany: 2018-02-08 11:05:07
 

Przyznanie się do choroby

Czy jesteś w stanie sobie wyobrazić, że z problemami psychicznymi zmagają się nawet największe gwiazdy? Jakiś czas temu Lady GaGa przyznała się, że cierpi na depresję oraz zespół stresu pourazowego. Wywołało, to wielkie poruszenie wśród jej fanów.

Takie otwarte podejście do choroby jest rzadko spotykane wśród pacjentów, którzy często zdają sobie sprawę, że mają problem ze zdrowiem psychicznym, jednak leczenie depresji jest dla nich pojęciem abstrakcyjnym i nie chcą nawet o nim słyszeć. Dlaczego wciąż wstydzimy się mówić o depresji, maniach, schizofrenii i innych zaburzeniach? Być może jest, to kwestia braku świadomości całego społeczeństwa, które wykazuje się niesłychaną znieczulicą w stosunku do osób, które zmagają się z problemami psychicznymi. Warto byłoby zacząć uświadamiać już od najmłodszych lat, że depresja, to podstępna choroba, która może doprowadzić do tragedii.

W szkołach mamy przeróżne przedmioty, jednak wciąż brakuje miejsca na rozmowę z najmłodszymi o tak ważnej kwestii jaką jest zdrowie psychiczne. Pomyślmy, ilu młodych ludzi moglibyśmy dzięki temu odwieść od prób samobójczych, które często podejmują nastolatkowie. Leczenie depresji w naszym kraju oraz uświadamianie o nie społeczeństwa są niestety nadal na zastraszająco niskim poziomie..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Przyznanie się do choroby
Nick: