Dodany: 2018-02-08 11:06:04
 

Zanim pójdziemy na terapię

leczenie depresji, to trudny temat. Jeszcze zanim dojdzie do podjęcia terapii, chory musi zostać prawidłowo zdiagnozowany, a przede wszystkim powinien sam zgłosić się do lekarza. Wielu ludzi unika wizyty u specjalisty, ponieważ wstydzą się swoich problemów.

Boją się, że osoby z ich otoczenia mogłyby ich źle ocenić i zerwać z nimi kontakt. Ze statystyk wynika, że teoretycznie, to kobiety mają większy problem z depresją, ale prawda jest taka, że mężczyźni nie przyznają się do choroby, ukrywają ją przez długi czas, aż dochodzą do sytuacji granicznej i próbują popełnić samobójstwo. Dlatego tak ważną rolę w procesie rozpoznania i reagowania ma rodzina, która na co dzień widzi daną osobę i jest w stanie zaobserwować zmiany zachodzące w jej zachowaniu. Czasami są one nieznaczne, a innym razem bardzo wyraźne, nie ma określonych reguł i jednego schematu według, którego postępują osoby zmagające się z problemami zdrowia psychicznego.

Stąd zanim zaczniemy mówić jak powinno wyglądać leczenie depresji, zastanówmy się jak uświadomić społeczeństwo by reagowało i rozpoznawało tę podstępną i zdradliwą jednostkę chorobową..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Zanim pójdziemy na terapię
Nick: