Dodany: 2018-02-08 11:07:07
 

Porada specjalisty

Jesteś przyjaciółką młodej mamy i podejrzewasz, że może zmagać się z depresją poporodową? Warto zasięgnąć porady u specjalisty, ponieważ taki problem, nieleczony i zbagatelizowany może doprowadzić do tragedii.

Kilka tygodni po narodzeniu potomka kobieta ma prawo czuć się gorzej i mieć obniżony nastrój, nie tylko ze względu na zmianę sytuacji życiowej, ale również na grę hormonów, które nagle szaleją w organizmie młodej mamy, aby za jakiś czas osiągnąć prawidłowe parametry. Jednak to co powinno nas zaniepokoić, to gorsze samopoczucie, które utrzymuje się od dłuższego czasu po porodzie i nie znika, a wręcz przeciwnie nasila się. Taki stan nie jest już fizjologiczny i powinien zostać zdiagnozowany przez lekarza. Oczywiście musimy jeszcze przekonać przyjaciółkę do tego, że leczenie depresji poporodowej jest najlepszym rozwiązaniem, a może to być niełatwe zadanie, ponieważ często młode mamy nie zdają sobie sprawy z powagi sytuacji i wpędzają się w jeszcze większe poczucie winy oraz bezradności.

Uważają, że jeśli zgłoszą się po pomoc do specjalisty i rozpoczną leczenie depresji, to rodzina pomyśli, że nie sprawdzają się w roli matki. Tutaj ważne jest odpowiednie podejście i przekonanie chorej do podjęcia terapii dla dobra swojego i dziecka..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Porada specjalisty
Nick: