Dodany: 2018-02-08 11:08:01
 

Jak pomóc choremu?

Bliski członek rodziny choruje na depresję i zastanawiasz się jak możesz mu pomóc? Jeśli zaburzenia zostały zdiagnozowane i chory poddał się terapii, to już ogromny sukces.

Wiele osób, mimo że ma świadomość, że z ich zdrowiem psychicznym nie dzieje się nic dobrego, nie zgłaszają się po pomoc, a leczenie depresji traktują jako ostateczność. Tylko wczesne podjęcie terapii i świadomość pacjenta, że musi zawalczyć o nowe, lepsze życie może dać wymierne efekty. Jako rodzina powinniśmy wspierać chorego w jego zmaganiach, rozmawiać z nim i zwracać uwagę na jego zachowanie. Może zdarzyć się sytuacja, że pacjent opuści klinikę psychiatryczną, ponieważ lekarze uznają, że może kontynuować leczenie w domu na zasadzie indywidualnych konsultacji z lekarzem kilka razy w tygodniu, a wydarzy się w jego życiu kolejny przykry incydent, który spowoduje ponowne pogorszenie się stanu zdrowia.

Naszym zadaniem będzie obserwowanie i w razie potrzeby szybkie reagowanie, aby nie doszło do tragedii. Jeśli leczenie depresji przyniesie oczekiwany efekt, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że chory wróci do normalnego życia i będzie prawidłowo funkcjonował w społeczeństwie. .

Dodaj nowy komentarz do artykułu Jak pomóc choremu?
Nick: