Dodany: 2018-02-08 11:29:05
 

Problemy z uzależnieniem

Wiele uwagi poświęca się uzależnieniu od alkoholu, narkotyków, ale rzadko kiedy wspomina się o innych substancjach, których nadużywanie może być równie niebezpieczne. Leki są dostępne w każdej aptece, a niektóre nawet w zwykłych przydomowych sklepach.

Jeśli zażywamy je od czasu do czasu, to nie szkodzą nam, a wręcz mogą pomoc, bo takie jest ich zadanie. Jednak czasami zdarza się, że zaczynamy brać ich coraz więcej i więcej, aż tracimy kontrolę nad ilością tabletek, które połykamy każdego dnia. Niektóre z nich mogą nas otępiać, a inne będą nas pobudzać. Nawet zwykłe leki przeciwbólowe, które znajdują się na sklepowych półkach, mogą w większych ilościach i zażywane regularnie prowadzić do nieodwracalnych zmian w narządach. leczenie uzależnień od leków, to długotrwały proces, który polega na terapii psychiatrycznej.

Czasami wystarczą konsultacje, na które będziemy przychodzić do gabinetu lekarza, ale są przypadki, które wymagają całodobowej opieki i bardziej specjalistycznego podejścia, wtedy leczenie uzależnień od leków może odbywać się w profesjonalnej klinice psychiatrycznej..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Problemy z uzależnieniem
Nick: