Dodany: 2018-02-08 11:30:08
 

Prywatne ośrodki leczenia uzależnień

Prywatne ośrodki leczenie uzależnień od leków oferują kompleksową opiekę medyczną przez dwadzieścia cztery godziny na dobę. Specjalistyczna pomoc jest potrzebna nie tylko osobom nadużywającym alkoholu czy narkotyków, ale również właśnie w przypadku lekomanii. Jest to coraz częściej występujące zjawisko.

Reklamy telewizyjne zachęcają nas do zakupu preparatów, które mogą nam pomóc praktycznie na wszystkie dolegliwości, zaczynając od kataru, a kończąc na problemach z sercem. Wielu ludzi ulega wpływom i zaczyna kupować kolejne specyfiki mając nadzieję, że w ten sposób poprawią swój stan zdrowia. Jednak jest to prost droga do uzależnienia. Jeśli widzimy, ze bliska osoba nie potrafi powstrzymać się, aby przez jeden dzień nie zażywać leków, to musimy zacząć reagować. Z pewnością jednorazowe zwrócenie uwagi nie pomoże i możemy tylko pogorszyć sytuację, ponieważ lekoman będzie bronił się i tłumaczył nam, że nie ma żadnego problemu.

Leczenie uzależnień od leków musi rozpocząć się jak najszybciej, dlatego warto namówić przyjaciela na konsultację, możemy nawet pójść razem z nim do specjalisty. Lepiej reagować zanim będzie za późno, ponieważ substancje czynne zawarte w lekach mogą działać hepato i nefrotoksycznie, a nierzadko prowadzą także do uszkodzeń mózgu.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Prywatne ośrodki leczenia uzależnień
Nick: