Dodany: 2018-02-08 11:36:35
 

Walka z uzależnieniem

Masz problem z uzależnieniem od leków i chcesz, aby środki farmaceutyczne przestały rządzić Twoim życiem? Jeśli czujesz się na siłach możesz podjąć terapię niestacjonarną, która polega na tym, że umawiasz się na indywidualne wizyty ze specjalistą i regularnie na nie uczęszczasz.

Jednak czasami najlepszym rozwiązaniem jest całkowite odcięcie się od zakazanych substancji oraz środowiska, w którym żyjemy na co dzień. Taką możliwość dają nam prywatne ośrodki leczenie uzależnień od leków, gdzie otrzymamy fachową pomoc. Jak przygotować się do takiego pobytu? Musimy umówić się telefonicznie na pierwszą konsultację, podczas której lekarz zdiagnozuje nasz problem i ułoży odpowiedni harmonogram terapii. Jeśli zakwalifikujemy się do leczenia powinniśmy wziąć ze sobą odzież odpowiednią dla pory roku, środki higieny osobistej, dokumentacje medyczną oraz dowód osobisty.

Najlepiej do ośrodka udać się z kimś bliskim, ponieważ może to być trudne wydarzenie i wsparcie drugiej osoby może być dla nas bezcenne. Leczenie uzależnień od leków może trwać kilka miesięcy, a nawet dłużej. Dlatego musimy być przygotowani na długotrwałą terapię i cierpliwie czekać na pierwsze efekty..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Walka z uzależnieniem
Nick: