Dodany: 2018-02-08 11:41:16

Najniebezpieczniejszy nałóg

Jeśli myślisz, że najbardziej niebezpiecznym nałogiem jest alkoholizm, to jesteś w dużym błędzie. Ogromnym zagrożeniem dla życia i zdrowia jest także nadużywanie środków farmaceutycznych. Uspokajające, przeczyszczające, pobudzające i przeciwbólowe, to najczęstsze rodzaje leków, po które sięgają osoby uzależnione.

W dzisiejszych czasach dostęp do takich substancji jest niemal nieograniczony. W każdym sklepie półki uginają się od specyfików na ból gardła czy gorączkę, nawet takie wydawałoby się niewinne tabletki, w dużych ilościach mogą siać spustoszenie w organizmie i prowadzić do nałogu. W Polsce o leczenie uzależnień od leków nie mówi się tyle, co na przykład w Stanach Zjednoczonych, gdzie problem ten od dłuższego czasu jest nagłaśniany, a rząd stara się uświadamiać społeczeństwo. W naszym kraju dajemy przyzwolenie na reklamowanie różnych specyfików w telewizji, które mają być magicznym rozwiązaniem na wszystkie nasze kłopoty od kataru po depresję czy choroby serca.

Takie działania powodują, że leczenie uzależnień od leków staje się przykra koniecznością dla coraz większej rzeczy Polaków, którzy mamieni perspektywą idealnych środków na poprawę humoru czy złagodzenie bólu wpadają w błędne koło nałogu..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Najniebezpieczniejszy nałóg
Nick: