Dodany: 2018-02-09 12:03:37
 

Alkoholizm - poważny problem społeczny

Alkoholizm stanowi ogromny problem społeczny. Jest przyczyną rozpadu związków i rodzin. Nadmierne spożywanie napojów alkoholowych może spowodować utratę pracy, a tym samym źródła utrzymania. W życiu osoby uzależnionej stopniowo przestają się liczyć wszystkie inne wartości poza potrzebą zaspokojenia nałogu.

Nie jest tajemnicą, że częste spożywanie dużych dawek alkoholu doprowadza do ruiny zdrowie. Może także być przyczyną śmierci. leczenie alkoholizmu trwa na ogół bardzo długo i często kończy się niepowodzeniem. Najlepsze rokowania mają chorzy, którzy uświadamiają sobie wagę problemu i czują potrzebę leczenia. Jeśli decyzja o rozpoczęciu terapii odwykowej wypływa z ich inicjatywy i nie jest skutkiem przymusu, istnieją duże szanse, że powrót do nałogu nie nastąpi.

Istnieje wiele ośrodków, które oferują leczenie alkoholizmu. Z pomocą zatrudnionego w nich personelu, alkoholik ma szanse przetrwać pierwsze trudne chwile po odstawieniu używki i wytrwać w postanowieniu dalszego życia w trzeźwości.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Alkoholizm - poważny problem społeczny
Nick: