Dodany: 2018-02-09 12:06:24
 

Czy rzeczywiście masz problem?

Często osoby uzależnione od alkoholu nie zdają sobie sprawy z powagi problemu. Nie zauważają, w którym momencie picie alkoholu wymknęło się spod kontroli i zaczęło kierować ich życiem. Na uzależnieniu cierpią zazwyczaj bliscy alkoholika, bądź alkoholiczki.

Często pojawiający się stan upojenia bywa przyczyną agresywnych zachowań. Problemy alkoholowe pociągają za sobą kłopoty w miejscu pracy, które często kończą się zwolnieniem. Pomocą w wyjściu z nałogu może być leczenie alkoholizmu w specjalnych ośrodkach. Najczęściej udaje się to osobom, które same uświadomiły sobie, że mają kłopot z nadużywaniem alkoholu i podjęły decyzję, aby coś z tym zrobić. Leczenie alkoholizmu odbywające się pod przymusem, często kończy się powrotem do nałogu.

Aby do tego nie dopuścić niezbędna jest pomoc i wsparcie bliskich, psychoterapia. Dla wielu osób zmagających się z alkoholizmem dużym wsparciem są stowarzyszenia gromadzące inne osoby, które mają podobne problemy. W grupach dyskusyjnych przekazują sobie techniki unikania niebezpiecznych dla wytrwania w trzeźwości sytuacji.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czy rzeczywiście masz problem?
Nick: