Dodany: 2018-02-09 12:15:13
 

Alkoholizm jest podstępnym nałogiem

Alkoholizm jest podstępnym nałogiem. Nie jest łatwo samodzielnie stwierdzić, który moment w życiu stanowi początek uzależnienia i kiedy zwykłe degustacyjne spożywanie alkoholu przy okazjach towarzyskich zmienia się w patologiczne nadużywanie.

Nałóg rujnuje życie uzależnionego zarówno na płaszczyźnie rodzinnej, jak i towarzyskiej i materialnej. Często alkoholicy tracą pracę ze względu na zaniedbania obowiązków lub wręcz przychodzenie do pracy w stanie nietrzeźwym. leczenie alkoholizmu powinno zostać podjęte jak najszybciej, jednak często alkoholicy nie rozumieją jego potrzeby. Pierwszym krokiem do zwalczenia tej zgubnej przypadłości jest samodzielne podjęcie przez uzależnionego decyzji o rozpoczęciu terapii odwykowej. Istnieje wiele specjalistycznych ośrodków, zapewniających leczenie alkoholizmu nowoczesnymi sposobami.

W takiej instytucji chory znajduje opiekę podczas trudnych pierwszych dni po odstawieniu alkoholu. Wsparcie może uzyskać także po zakończeniu leczenia dzięki kontaktom z psychoterapeutą.

 .

Dodaj nowy komentarz do artykułu Alkoholizm jest podstępnym nałogiem
Nick: