Dodany: 2018-02-09 12:17:37
 

Alkoholizm to choroba

Alkoholizm został uznany za chorobę. Stanowi jedną z przyczyn zgonów. Często towarzysza mu liczne dodatkowe schorzenia wynikające z nadużywania alkoholu, jak problemy z wątrobą, czy układem krążenia. Trudno powiedzieć w którym momencie osoba używająca alkoholu w sposób kontrolowany, zaczyna być alkoholikiem.

Często, ktoś, kto ma już problem z odmówieniem sobie napojów wyskokowych nie zauważa go i ignoruje. Z czasem potrzeba picia staje się coraz silniejsza i zaczyna dominować nad całym życiem. Najbardziej poszkodowani skutkami nałogu są najbliżsi osoby uzależnionej. Często nie potrafią jej pomóc, ani skutecznie zachęcić do zerwania z uzależnieniem. Najlepiej dla skutecznego wyjścia z nałogu, gdy leczenie alkoholizmu wynika z własnej decyzji uzależnionego. Jest to możliwe jedynie wtedy, gdy alkoholik uświadomi sobie, że ma problem z piciem.

W Polsce można znaleźć wiele ośrodków prywatnych i państwowych, które oferują leczenie alkoholizmu, oraz wsparcie osobom uzależnionym w wytrwaniu w abstynencji.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Alkoholizm to choroba
Nick: