Dodany: 2018-02-09 12:24:34
 

Alkoholizm rozwija się bardzo niewinnie

Alkoholizm rozwija się bardzo niewinnie. Ciężko zauważyć, kiedy normalne używanie alkoholu przekształca się w patologię. Według badań większe znaczenie niż dawka ma częstotliwość sięgania po napoje wyskokowe.

Nie jeden alkoholik nie upija się, a jest jedynie na lekkim rauszu, wynikającym z częstego sięgania po niewielkie porcje wina, czy innego trunku. Nałóg z czasem zaczyna przejmować kontrolę nad poszczególnymi aspektami życia doprowadzając do licznych problemów, także materialnych. Nadużywanie alkoholu bardzo negatywnie wpływa na stan zdrowia. W skrajnych przypadkach prowadzi do śmierci. leczenie alkoholizmu jest procesem długotrwałym i trudnym. Największe szanse powodzenia mają osoby uzależnione, które same uświadamiają sobie swój nałóg i same decydują, że chcą z nim walczyć.

Dużą pomocą mogą dla nich być specjalne ośrodki, w których odbywa się leczenie alkoholizmu nowoczesnymi i skutecznymi metodami. Wytrwanie w abstynencji najtrudniejsze jest dla alkoholika po wyjściu z ośrodka, wtedy szczególnie potrzebuje on wsparcia.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Alkoholizm rozwija się bardzo niewinnie
Nick: