Dodany: 2018-02-09 12:25:37
 

Uzależnienie

Wielu alkoholików nie upija się, natomiast w sposób częsty i regularny sięgają po napoje wyskokowe. Są przez cały czas na lekkim rauszu, jednak otoczenie często bardzo długo nie zauważa ich problemu.

Sami uzależnieni również go nie dostrzegają, gdyż powszechnie alkoholika kojarzy się z niechlujnym i śmierdzącym zawsze pijanym człowiekiem. Tym czasem często przybiera on formy bardziej subtelne, jednak równie niebezpieczne. Częste przyjmowanie alkoholu bardzo obciąża organizm i prowadzi do chorób. Uzależnieni od alkoholu mogą pod jego wpływem powodować wypadki drogowe. Jedynym, co może przynieść pomoc w nałogu jest leczenie alkoholizmu. Jednak, aby je podjąć, chory musi samodzielnie o tym zadecydować. Jeśli taka decyzja zostanie podjęta, jest to pierwszy krok do skutecznego zerwania z nałogiem.

Dużym wsparciem dla osób uzależnionych są ośrodki, w których odbywa się specjalistyczne leczenie alkoholizmu. Z pomocą psychoterapeutów i personelu medycznego, chorzy są w stanie wytrwać pierwsze trudne dni abstynencji.

 

Dodaj nowy komentarz do artykułu Uzależnienie
Nick: