Dodany: 2018-02-09 12:26:32
 

Alkoholizm kobiet

Problem alkoholizmu dotyka w równym stopniu kobiet jak i mężczyzn. W wielu przypadkach otoczenie nie dostrzega problemu, ponieważ alkoholik potrafi dobrze się maskować. Nie jedna osoba uzależniona wcale nie chodzi pijana i nie wszczyna bójek w pubach. Jednak cały czas znajduje się lekko pod wpływem.

Jest to niebezpieczne między innymi dlatego, że taka osoba prowadząc samochód może spowodować wypadek. leczenie alkoholizmu jest o tyle trudne, że pacjent często nie zdaje sobie sprawy z potrzeby terapii. Nie przyjmuje do wiadomości, że ma poważny problem z piciem alkoholu. Jednak jeżeli zrozumie, że używanie napojów wyskokowych wymknęło mu się już dawno spod kontroli i czas najwyższy aby coś z tym zrobić, jest to często pierwszym krokiem do wyjścia z nałogu na zawsze. Istnieją specjalne kliniki, w których prowadzone jest leczenie alkoholizmu.

Dzięki nowoczesnym metodom i psychoterapii, pacjenci mają szansę wytrwać w trzeźwości. W ośrodkach uczeni są specjalnych technik radzenia sobie w sytuacjach, szczególnie zagrażających abstynencji.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Alkoholizm kobiet
Nick: