Dodany: 2018-02-09 12:27:23
 

Nadużywanie alkoholu

Nadużywanie alkoholu wiąże się z licznymi problemami w sferze zawodowej i osobistej. Nadmierne picie doprowadza także do znacznego pogorszenia ogólnego stanu zdrowia. Niektóre dolegliwości towarzyszące alkoholizmowi mogą doprowadzić do śmierci.

Szczególnie trudno jest rodzinie i najbliższym osoby uzależnionej. Szczególnie, że często są oni bezradni wobec potęgi nałogu, który dominuje nad całym życiem rodzinnym. Alkoholicy z powodu picia często tracą pracę. Niestety mogą także pod wpływem alkoholu powodować wypadki drogowe. leczenie alkoholizmu jest procesem żmudnym i długotrwałym. Tak na prawdę nigdy się nie kończy, gdyż alkoholik nawet w okresie abstynencji musi walczyć ze swoimi skłonnościami.

Dużą pomoc w drodze do uwolnienia się z alkoholowego nałogu mogą świadczyć różnego rodzaju placówki, których specjalnością jest leczenie alkoholizmu. Przez pierwszy okres niepicia zapewniają niezbędną podczas odtruwania organizmu opiekę, a po zakończeniu pobytu - niezbędne wsparcie w dalszym wytrwaniu bez alkoholu.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Nadużywanie alkoholu
Nick: