Dodany: 2018-02-09 12:28:29
 

Pierwsze ofiary alkoholika

Często pierwszymi osobami, które dostrzegają problem z alkoholem, są najbliżsi i przyjaciele osoby pijącej nadmiernie. Sam uzależniony często bardzo długo nie zdaje sobie sprawy, że już przekroczył cienką granicę pomiędzy normalnym używaniem alkoholu, a patologią, wymagającą terapii. Stąd nie wielu alkoholików decyduje się na leczenie alkoholizmu.

Sami siebie przekonują, że panują nad potrzebą sięgania po używkę, aby nie musieć przyznać się przed sobą, że problem rzeczywiście ich dotyczy. Czasem dramatyczne przeżycie powoduje, że osoba nadużywająca alkoholu pojmuje skalę swojego problemu i zaczyna rozumieć, że nie poradzi sobie bez specjalistycznej pomocy. W naszym kraju wiele ośrodków zapewnia pacjentom leczenie alkoholizmu nowoczesnymi metodami.

W pierwszej fazie, uzależnionym udzielana jest pomoc w związku z bardzo nieprzyjemnymi skutkami odstawienia. Następnie podopieczni kliniki leczenia alkoholizmu uczeni są specjalnych technik, które pomogą im zwalczyć pokusę sięgnięcia po kieliszek..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Pierwsze ofiary alkoholika
Nick: