Dodany: 2018-02-09 12:29:13
 

Zaczyna się niewinnie

Jednym z nałogów, który zaczyna się niewinnie, a może zrujnować całe życie osoby uzależnionej jest alkoholizm. Trudno samemu dostrzec jego symptomy. Jednak w pewnym momencie osoba o skłonnościach do uzależnienia przestaje panować nad chęcią sięgnięcia po kieliszek.

Nie zawsze oznacza to upijanie się do nieprzytomności. Wielu alkoholików pije regularnie nieduże ilości trunków po to, aby utrzymać stan lekkiego rauszu, który dla nich jest bardzo komfortowy. W takich przypadkach otoczenie bardzo długo nie zauważa, że dana osoba może mieć problem alkoholowy i że niezbędne jest leczenie alkoholizmu. Najlepsze rokowania do uwolnienia się od nałogu mają ci, którzy sami dostrzegają swój ciężki stan i podejmują decyzję o leczeniu. Z pewnością alkoholikowi trudno zerwać z nałogiem wyłącznie silną wolą, dlatego bardzo pomocna jest pomoc specjalistów.

W Polsce mieści się wiele placówek oferujących leczenie alkoholizmu. Chory ma tam zapewnioną niezbędną opiekę medyczną, oraz pomoc psychoterapeutów, którzy uczą go specjalnych technik walki z nałogiem..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Zaczyna się niewinnie
Nick: