Dodany: 2018-02-09 15:07:32
 

Zaburzenia psychiczne

Wielu z nas wydaje się, że nerwica, to wcale nie jednostka chorobowa a wymysł hipochondryków, którzy uważają, że stres działa na nich negatywnie. Niestety takie podejście tylko umacnia całe nasze społeczeństwo w błędzie, ponieważ nieleczone nerwica może doprowadzić do tragedii.

Nie zdając sobie sprawy z powagi sytuacji, bagatelizujemy pierwsze objawy pojawiające się u naszych bliskich i o randze problemu dowiadujemy się w chwili gdy konieczne jest skorzystanie z ośrodek leczenia nerwic. W takim wypadku osoba chora prawdopodobnie ma już problemy z normalnym funkcjonowaniem w społeczeństwie oraz ciężko jej nawiązywać relacje, pracować i cieszyć się życiem. Specjaliści w takiej placówce mogą oczywiście pomóc, jednak im później pacjent trafia na terapię, tym większe prawdopodobieństwo, że objawy się zmniejszą, ale nerwica nadal pozostanie.

Czasami osoby pozostają chore przez całe życie i co jakiś czas muszą korzystać z ośrodek leczenia nerwic, aby na nowo uczyć się radzenia sobie ze stresem. Wsparcie rodziny na każdym etapie terapii jest oczywiście bezcenne i powoduje, że ma ona większe szanse powodzenia. .

Dodaj nowy komentarz do artykułu Zaburzenia psychiczne
Nick: