Dodany: 2018-02-09 16:17:01
 

Depresja poporodowa

Jeśli Twoja żona została niedawno matką i zauważyłeś, że nie radzi sobie z nową sytuacją. Od dłuższego czasu jest przygnębiona, apatyczna, wykazuje wahania nastrojów, mówi Ci o nieuzasadnionych lękach związanych z nią lub dzieckiem, powinieneś jak najszybciej zabrać ją do specjalisty na przykład w prywatna klinika psychiatryczna.

Być może jako młoda mama zmaga się z depresją poporodową. Jest to bardzo często bagatelizowane zaburzenie, które nieleczone może być tragiczne w skutkach. Jednym z poważniejszych objawów są myśli samobójcze czy też urojenia, które mogą doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji. Przykładem może być lęk matki, że jej dziecku w domu coś grozi w związku z czym będzie starała się je ukryć przed zagrożeniem, może pozostawić dziecko w parku na ławce, albo w lesie i wrócić bez niego do domu. Kiedy rodzina uświadomi sobie, że stało się coś złego może być już za późno.

Dlatego nie można pozostawiać młodej matki, która cierpi na depresję poporodową samej sobie. Wiele osób tłumaczy zmiany zachowania grą hormonów, czy też zmianą sytuacji życiowej. Jednak smutek i przygnębienie nie powinny trwać dłużej niż dwa miesiące. Czasami jedynym wyjściem jest udanie się po pomoc do prywatna klinika psychiatryczna. .

Dodaj nowy komentarz do artykułu Depresja poporodowa
Nick: