Dodany: 2018-02-12 09:13:55
 

Wyszkoleni pracownicy klinik

Statystyki informują, że jedynie trzydzieści procent osób, które podejmują terapię, kończą ją z sukcesem. Jaki jest powód, dla którego uzależnienie wygrywa z racjonalnymi argumentami? Oczywiście najważniejsze jest samozaparcie osoby, która wpadła w sidła nałogu i chęć wydostania się z błędnego koła.

Jeśli na powodzeniu terapii zależeć będzie bardziej rodzinie niż pacjentowi, to prawdopodobnie nawet odbycie pełnej terapii nie da gwarancji, że po powrocie do starego środowiska, osoba nie zacznie znowu nadużywać alkoholu. Również forma terapii ma duże znaczenie. Niektórym do powrotu do normalności wystarcza terapia grupowa, natomiast inni potrzebują całkowitego odcięcia się od dostępu do używki oraz od dotychczasowego, niekorzystnego środowiska. Wtedy najlepiej wybrać prywatny ośrodek leczenia alkoholizmu, który zapewnia całodobową opiekę.

Psycholodzy, terapeuci oraz wyszkolony personel medyczny są ciągle dostępni i oferują pomoc na najwyższym poziomie. W tak sprzyjających warunkach istnieje duża szansa, że terapia zakończy się sukcesem i pacjent opuści prywatny ośrodek leczenia alkoholizmu i nie powróci do nałogu do końca życia. .

Dodaj nowy komentarz do artykułu Wyszkoleni pracownicy klinik
Nick: