Dodany: 2018-02-12 09:16:05
Pomoc bliskiemu

Jako rodzina osoby uzależnionej mamy bardzo trudne zadanie, ponieważ czujemy się zobowiązani do pomocy bliskiemu w trudnych chwilach. Jednak nierzadko zdarza się, że mimo naszych usilnych starań osoba ta nie chce poddać się leczeniu i odpycha nas od siebie, za każdym razem odrzucając naszą pomoc.

W takich sytuacjach bardzo ciężko skorzystać z usług jakie oferuje prywatny ośrodek leczenia alkoholizmu. Po pierwsze, aby placówka przyjęła uzależnionego musi on być trzeźwy, albo poddać się detoksowi, którego koszty są dodatkowo doliczane do całości opłaty za pobyt. Po drugie, pacjent musi sam chcieć rozpocząć i kontynuować terapię, ponieważ lekarze i psycholodzy nie mogą zrobić nic wbrew jego woli. Najlepiej przed rozmową z chorym o umieszczeniu go w prywatny ośrodek leczenia alkoholizmu, zapytać specjalistę o to jak zacząć rozmowę na ten temat, aby nie zrazić naszego bliskiego do tego rozwiązania.

Być może wystarczy delikatne nawiązanie i wytłumaczenie, że taka możliwość istnieje i daje dobre efekty. Natomiast czasami trzeba wstrząsnąć osobą uzależnioną i użyć najcięższych argumentów, aby zrozumiała,że nie będziemy nadal tolerować jej nałogu..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Pomoc bliskiemu
Nick: