Dodany: 2018-02-12 09:18:49
 

Choroba alkoholowa

Alkoholikiem pozostaje się przez całe życie. Wiedzą o tym najlepiej osoby, które z sukcesem zakończyły terapię w prywatny ośrodek leczenia alkoholizmu i w tej chwili wiodą normalne życie wolne od używek. Jednak na każdym kroku muszą uważać, aby znów w chwili słabości nie sięgnąć po łatwo dostępny i będący na każdym przyjęciu alkohol.

Jak ludziom udaje się pokonać nałóg i od dziesięciu czy dwudziestu lat nie sięgnąć po kolejną puszkę piwa? Najważniejsza jest samoświadomość, a także zaparte dążenie do celu. Jeśli uzależniony człowiek zdaje sobie sprawę jak wielkie szody alkohol poczynił w jego relacjach z rodziną i znajomymi, to po ukończonej z sukcesem terapii będzie miał większą chęć do naprawy tego co zniszczył nałóg. Prywatny ośrodek leczenia alkoholizmu nie jest magicznym miejscem, do którego wchodzą uzależnieni, a po miesiącu wychodzą zdrowi ludzie. Nawet po opuszczeniu zakładu nadal należy chodzić na spotkania z psychologiem oraz na terapię grupową.

Dzięki temu jeśli wydarzy się coś, co będzie miało wpływ na nasze samopoczucie, to będziemy mieć wsparcie i uda się nam pokonać ochotę na sięgnięcie po alkohol.

 .

Dodaj nowy komentarz do artykułu Choroba alkoholowa
Nick: