Dodany: 2018-02-12 09:24:04
 

Współuzależnienie

Każdy bliski osoby nadużywającej alkoholu jest współuzależniony, nawet jeśli nie zdaje sobie z tego sprawy i nie zauważa typowych zachowań. Rodziny reagują bardzo różnie, kiedy dowiadują się, że ich bliski ma problem z alkoholem.

Jedni rezygnują z kontaktów, odcinają się od chorego i nie chcą mu pomóc, szczególnie jeśli osoba uzależniona wyrządziła ogromne krzywdy swoim bliskim. Inni za wszelką cenę walczą o bliskiego i podejmują wiele prób wyciągnięcia go z błędnego koła nałogu. Niestety w tym drugim przypadku często bliscy zatracają się w chęci uratowania członka rodziny i sami tracą kontrolę nad własnym życiem. prywatny ośrodek leczenia alkoholizmu zajmuje się terapią przeznaczoną również dla takich osób. Wiele z nich dopiero po konsultacji ze specjalistą zaczyna zdawać sobie sprawę jak głęboko problem alkoholizmu wpłynął na ich życie.

By móc walczyć o swojego ojca, męża czy żonę najpierw sami musimy być w pełni sił psychicznych i fizycznych. W innym przypadku zamiast pomóc możemy bardziej zaszkodzić i sami wpadniemy w kłopoty, z których ciężko będzie się uwolnić, pomoc może nam dać wyłącznie prywatny ośrodek leczenia alkoholizmu.

 .

Dodaj nowy komentarz do artykułu Współuzależnienie
Nick: