Dodany: 2018-02-14 14:53:17

Anhedonia

Anhedonia, czyli niemożność odczuwania pozytywnych uczuć w sytuacjach, które do tej pory sprawiały nam radość, długo utrzymujące się złe samopoczucie oraz zaburzenia związane z tak podstawowymi czynnościami jak sen czy łaknienie są objawami depresji.

Oficjalnie przyjmuje się, że na tą chorobę cierpi dwa razy więcej kobiet niż mężczyzn, jednak specjaliści podkreślają, że nie można tak bardzo upraszczać, ponieważ należy zwrócić uwagę na to, że panowie po prostu rzadziej decydują się na pójście ze swoimi problemami do psychologa. Stąd pacjentami kliniki leczenia depresji są w przeważającej części kobiety. Ostatnio został stworzona kampania medialna, której celem miało być nagłośnienie problemu depresji wśród mężczyzn.

Szczególnie miała ona zachęcić do zwrócenia większej uwagi na ten problem na wsiach i w małych miasteczkach, gdzie w wielu przypadkach nie ma kliniki leczenia depresji, a mężczyźni wstydzą się przyznać do swoich kłopotów ze zdrowiem psychicznym, które mogą wynikać z braku miejsc pracy, niemożliwości utrzymania rodziny oraz niespełnionych oczekiwań w stosunku do miejsca zamieszkania..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Anhedonia
Nick: