Dodany: 2018-02-14 14:54:20

Informowanie społeczeństwa

Powinniśmy uświadamiać społeczeństwo już od najmłodszych lat i zacząć od szkoły podstawowej, że depresja jest poważną chorobą, która objawia się przede wszystkim obniżeniem nastroju, jego wahaniami, zaburzeniami łaknienia, anhedonią i kilkoma innymi nietypowymi zachowaniami.

Jeśli będziemy znać istotę choroby oraz posiądziemy zdolność jej rozpoznawania, to kliniki leczenia depresji nie będą tak przepełnione, ponieważ w lżejszych wypadkach nie jest wymagana hospitalizacja i całodobowa opieka. Może wystarczyć terapia niestacjonarna opierająca się na wizytach u psychologa  raz czy dwa w tygodniu. Pomyślmy jak wiele tragedii dałoby się uniknąć gdybyśmy odpowiednio wcześnie reagowali na pierwsze symptomy zaburzeń psychicznych.

Zamiast kierować do kliniki leczenia depresji osoby ciężko chore z myślami samobójczymi, mielibyśmy pacjentów z lekkimi zaburzeniami, którzy mogliby uczęszczać na standardową terapię. Dzięki uświadamianiu społeczeństwa możemy naprawdę dużo zyskać, niestety nadal małoletni nie są informowani o zagrożeniach czyhających na ich zdrowie psychiczne..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Informowanie społeczeństwa
Nick: