Dodany: 2018-02-14 14:58:51

Wizyta u lekarza - w porę

Czy wiesz, że Piotr Cugowski czy Piotr Zelt, to gwiazdy, które cierpiały na depresję? Mężczyźni przyznali się do tego publicznie w ramach kampanii “Twarze depresji”, która ma uświadamiać społeczeństwo, że choroba ta stanowi ogromny problem.

Wyzwaniem jest nie tylko trudna diagnostyka, ale przede wszystkim to, że chorzy rzadko kiedy decydują się na wizytę u lekarza. Szczęście mają Ci, u których rodzina zauważy pierwsze symptomy i zareaguje odpowiednio, czyli namawiając bliskiego na pobyt w kliniki leczenia depresji. W innych przypadkach może być niezwykle trudno osobom, które nie mają wsparcia rodziny i są zdane same na siebie. Wtedy nawet jeśli człowiek zgłosi się do kliniki leczenia depresji, to terapia może być dłuższa i mniej skuteczna. Choroba może mieć charakter nawracający lub przewlekły.

Czasami nie możemy całkowicie wygrać z depresją i musimy się nauczyć z nią żyć tak, abyśmy panowali nad sytuacją i potrafili ujarzmić chorobę, z którą się zmagamy, wtedy z pewnością komfort naszego życia znacznie się poprawi..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Wizyta u lekarza - w porę
Nick: