Dodany: 2018-02-14 14:59:50

Cierpienie nastolatków
Nastolatki często cierpią na depresję w milczeniu. Rodzice kompletnie nie zdają sobie sprawy z istnienia problemu i dopiero gdy dochodzi na przykład do próby samobójczej, to zostają podjęte konkretne działania, takie jak skierowanie do kliniki leczenia depresji.

Czasami jednak jest na to za późno i wtedy rodzice obwiniają się, że niczego nie zauważyli wcześniej. Jak uniknąć takiej sytuacji? Po pierwsze, należy szczerze i często rozmawiać z dziećmi, nie mieć tematów tabu i spędzać z nimi aktywnie jak najwięcej czasu. Nie można również nakładać na młodego człowieka zbyt wielu obowiązków, które mogłyby go przytłoczyć i sprawić, że nie wyrabiając się ze wszystkim będzie mieć poczucie, że nas zawodzi. Realne oczekiwania oraz poświęcenie dziecku maksimum uwagi powinny zmniejszyć możliwość wystąpienia depresji.

Jeśli mimo wszystko ten problem się pojawi, powinniśmy jak najszybciej  reagować i na przykład zabrać dziecko na konsultację do kliniki leczenia depresji, dzięki temu możemy zapobiec tragedii.


.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Cierpienie nastolatków
Nick: