Dodany: 2018-02-14 15:02:36

Depresja dotyka każdego

Depresja może dotknąć każdego z nas, kampanie, które mają uświadamiać jak dużym zagrożeniem jest ta choroba pokazują wiele gwiazd, które są przykładem, że nie są to pojedyncze przypadki. Jedną z osób, które zdecydowały się przyznać publicznie do choroby jest aktor Olaf Lubaszenko.

Na szczęście poradził sobie i wygrał z chorobą, ale nie wszyscy mają tyle szczęścia. Osoby z zaburzeniami często nie zdają sobie sprawy z powagi sytuacji i nie udają się na terapię do kliniki leczenia depresji. Jak właściwie pomóc takiej osobie? Najpierw udajemy się do specjalisty, który da nam wskazówki jak rozmawiać z chorym, by zachęcić do do terapii w kliniki leczenia depresji, a nie zniechęcić.

Odpowiednie podejście jest najważniejsze, nie możemy atakować, powinniśmy jedynie pokazać, że jesteśmy zmartwieni stanem bliskiego i chcemy mu pomóc. Wtedy istnieje duża szansa, że dzięki naszemu wsparciu chory zda sobie sprawę z powagi sytuacji i ida się po pomoc do odpowiedniego specjalisty. Możemy mu tym uratować życie.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Depresja dotyka każdego
Nick: