Dodany: 2018-02-14 16:19:47
 

Cierpienie bliskiej osoby

Jeśli bliska Ci osoba cierpi na zaburzenia psychiczne i znajduje się w prywatny ośrodek psychiatryczny, to wcale nie koniec świata. Wiele rodzin w takiej sytuacji załamuje się, a czasami nawet przestają przyjeżdżać w dni odwiedzin i zostawiają chorego bez wsparcia.

To najgorsza z możliwych sytuacji, ponieważ każdy z nas potrzebuje poczucia, że rodzina jest z nim szczególnie w trudnych chwilach. Mimo to nasze społeczeństwo nadal funkcjonuje w błędnym przekonaniu, że choroba psychiczna, to ogromne niebezpieczeństwo dla otoczenia oraz ogromny wstyd dla rodziny. Szczególnie w małych miejscowościach często chore osoby nie leczą się, albo kiedy widzą objawy, to nie udają się do specjalisty, aby udzielił im pomocy, ponieważ boją się potępienia ze strony sąsiadów i znajomych.

To często doprowadza do tragedii i dopiero po fakcie rodzina rozpacza i zastanawia się co mogła jeszcze zrobić dla chorego, aby nie popełnił samobójstwa. W prywatny ośrodek psychiatryczny nie dojdzie do takiej sytuacji, ponieważ personel czuwa całą dobę nad pełnym bezpieczeństwem pacjentów. .

Dodaj nowy komentarz do artykułu Cierpienie bliskiej osoby
Nick: