Dodany: 2018-02-14 16:21:13
 

Typy schizofrenii

Możemy się spotkać z różnymi typami schizofrenii między innymi paranoidalną, katatoniczną, rezydualną oraz prostą. Wszystkie wymagają skomplikowanego leczenia, które wiąże się z codziennymi konsultacjami z lekarzem, terapią z psychologiem, a także farmakoterapią.

Takie kompleksowe leczenia zapewnia każdy prywatny ośrodek psychiatryczny, do którego trafiają ludzie chorzy właśnie na schizofrenię, ale również cierpiący na inne zaburzenia, takie jak mania czy ciężka nerwica. Oprócz klasycznego podejścia do leczenia, niektóre placówki świadczą niestandardowe usługi, takie jak muzykoterapia, terapia światłem czy nawet niekiedy zabiegi SPA.

To pozwala na szybsze dojście pacjenta do zdrowia psychicznego. Prywatny ośrodek psychiatryczny ma za zadanie nie tylko wyleczyć, ale również nauczyć pacjenta jak żyć z chorobą, ponieważ często nie da się jej całkowicie wyeliminować, co jest dużym problemem i stanowi wyzwanie zarówno dla lekarza, jak i pacjenta. W całym procesie terapii ważne jest także wsparcie rodziny, która powinna regularnie odwiedzać chorego w placówce. .

Dodaj nowy komentarz do artykułu Typy schizofrenii
Nick: