Dodany: 2018-02-14 16:22:05
 

Wstępna diagnoza

Kiedy chory udaje się do psychiatry wstępne badanie polega oczywiście na wywiadzie oraz na badaniu fizykalnym. W tej chwili nie istnieją żadne badania laboratoryjne, które mogłyby potwierdzić lub wykluczyć występowanie choroby.

Osoba, która cierpi na schizofrenię przede wszystkim ma zaburzony obraz rzeczywistości, nie potrafi nawiązywać normalnych relacji w społeczeństwie, może reagować niepokojem na sytuacje, które dla innych są normalne. Nieleczona lub zbagatelizowana choroba często prowadzi do prób samobójczych, a pacjenci nawet nie zdają sobie sprawy, że działania które podejmują mogą zagrażać ich życiu. W takich wypadkach jedynym wyjściem jest prywatny ośrodek psychiatryczny, który uniemożliwi choremu targnięcie się na swoje życie. W takich placówkach lekarze i pielęgniarki oraz terapeuci dbają o bezpieczeństwo chorych.

Ponadto już samo zastosowanie odpowiednich leków może wyeliminować wiele objawów choroby. Prywatny ośrodek psychiatryczny może zezwolić na leczenie niestacjonarne, ale tylko w wypadku gdy ma pewność, że chory nie zagraża sobie i innym..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Wstępna diagnoza
Nick: