Dodany: 2018-02-14 16:22:52
 

Klasyfikacje objawów

Mamy dwie klasyfikacje objawów choroby jaką jest schizofrenia. Pierwsza, to ICD, która jest akceptowana i oficjalnie używana w Polsce, a druga to DSM stosowana przede wszystkim w badaniach naukowych nad zaburzeniami psychicznymi.

Samo zdiagnozowanie zaburzeń psychicznych nastręcza lekarzom wielu trudności. Po pierwsze, wiele jednostek chorobowych jest do siebie bardzo podobnych i tylko drobne niuanse mogą pozwolić na ich zróżnicowanie. Po drugie, pacjenci niekiedy zatajają prawdę i nie mówią o wszystkich objawach, przede wszystkim dlatego, że się ich wstydzą. Co zdecydowanie utrudnia diagnostykę różnicową. Nie ma także konkretnych badań, które mogłyby jednoznacznie określić z jakim typem zaburzeń mamy do czynienia. W głównej mierze specjalista musi bazować na informacjach, które otrzyma od pacjenta oraz członków jego rodziny.

Pobyt chorego w prywatny ośrodek psychiatryczny przede wszystkim daje możliwość na właściwe zdiagnozowanie pacjenta, ponieważ lekarz ma możliwość obserwowania jego zachowań przez całą dobę. Jedynym minusem takiej obserwacji jest to, że kiedy odbywa się w prywatny ośrodek psychiatryczny, to są to warunki nietypowe dla chorego..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Klasyfikacje objawów
Nick: