Dodany: 2018-02-14 16:25:13
 

Objawy schizofrenii

Halucynacje, urojenia, dziwaczne zachowania, anhedonia, apatia czy złe samopoczucie, to tylko niektóre z objawów, które mogą wskazywać, że osoba jest chora na schizofrenię. Ta jednostka chorobowa pojawia się najczęściej w młodym wieku i dotyczy około 0,8% społeczeństwa w Polsce.

Wydaje się, że to niewielka liczba i problem dotyczy małej ilości osób, jednak patrząc na osoby korzystające z pomocy w prywatny ośrodek psychiatryczny możemy zauważyć, że skala problemu jest równa innym zaburzeniom takim jak mania, depresja czy nerwice. Jak pomóc osobie, która najprawdopodobniej jest chora, ale nie chce pójść do lekarza i zdiagnozować na jakie zaburzenia cierpi? Najważniejsza będzie poważna i szczera rozmowa, dzięki której możemy liczyć na to, że uświadomimy choremu jak ważna jest kwestia terapii.

Leczenie może odbywać się na zasadzie niestacjonarnej, albo w prywatny ośrodek psychiatryczny, gdzie chory otrzyma fachową pomoc ze strony lekarzy i terapeutów. Zdanie sobie sprawy z powagi sytuacji, to pierwszy krok w celu powrotu do normalności..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Objawy schizofrenii
Nick: